Péče o trávník
Aby trávník zůstal i po založení odbornou firmou stále hezký a vitální, je třeba o něj pečovat. První z hlavních bodů následné péče o trávník je jeho zavlažování. V době, kdy tedy není dostatek přirozených srážek a je horké počasí, je vhodné trávník zalévat. Řešením zalévání bez námahy je závlahový systém. Pokos trávníku je nutné provádět často a pravidelně. Doporučuje se sekat nejvýše 1/3 jeho délky, abychom ho zbytečně neoslabovali.
Sekáním trávníku se odebírá značná část živin a pravidelným hnojením je třeba zpět živiny trávníku pro dobré zdraví dodávat. Hnojení neovlivňuje růst trávníku do výšky, ale naopak jeho hustotu, odolnost a sílu kořenového systému. Doporučujeme používat travní hnojiva s dlouhodobým působením.
Na jaře se obvykle používá startovací dávka pro dobrý růst po zimě. V tomto období je vhodné používat dlouhodobá hnojiva s vyšším obsahem dusíku, v průběhu léta kombinovaná hnojiva a na podzim hnojivo s vyšším obsahem draslíku, dusíku naopak co nejméně. Trávník potom lépe přezimuje. Aplikace hnojiva by měla být rovnoměrná a nejlépe se provádí rozmetadlem nebo dávkovacím vozíkem.
Na jaře a na podzim je vhodné provádět vertikutaci (prořezání), tedy vyčesání odumřelých zbytků travní plsti. Zlepší se tak propustnost vody, živin i vzduchu ke kořenům. Ačkoli po vertikutaci vypadá trávník poškozený, není tomu tak a tento zásah mu velmi prospívá.